Diyet Dostu Sağlıklı Karbonhidratlar

662 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Siz de o sağlıklı beslenme konusunda kararlı olan insanlardan mısınız? Bu noktada da kaliteli beslenmeye aşırı derecede önem mi veriyorsunuz? Dahası son dönemlerde karbonhidrat diyeti ile zayıflayanlar olgusunu sıkça duyuyorsunuz ve nereden nasıl başlayacağınızı bilemiyorsanız o zaman bu yazımızda olan diyet dostu sağlıklı karbonhidratlar listesi tam olarak sizin için.

Önce ”Zararlı karbonhidrat içeren besinler nelerdir” sorusunun yanıtını vermek gerekir ise o besinlerden en çok öne çıkanları şunlardır: Beyaz ekmek en çok karbonhidrat bulunan besinlerin başında gelir.

Patates, pizza hamburger gibi fast food tarzı olan yiyecekler, mısır gevreği, çikolata tarzında olan rafine edilmiş olan, gıda maddeleri, gazozlu olan tüm içecekleri ve pirinç pilavıdır.

Dilerseniz hemen şimdi de en sağlıklı olan listemize hemen başlayalım.

Sebze Diyeti yazımıza da göz gezdirebilirsiniz.

Makarna

Şimdi iyi olan karbonhidratlı yiyeceklerin başında makarna geliyor. Sanılanın aksine kilo aldırmıyor. Enerji veriyor. İlerleyen yaşlarda ciddi bir sorun haline gelen kayıplarının önüne geçen başlıca yemekler arasındadır.

Sade Makarna Yapımı makalemizden yapımına ve kalori değerlerine ulaşabilirsiniz.

Fasulye

İyi karbonhidratlar nelerdir sorusuna yine en başta verilecek olan yanıtların başında ister pastırmalı, ister çömlekte, ister klasik pişirilsin fasulye geliyor. Son derece yararlı olan bir besin.

Taze Yeşil Fasulye yazımızdan tarifine ulaşabilirsiniz.

Yulaf

Adı insanlara hoş görünmese bile yulaf her yaşta tüketilmesi gereken önemi olan bir besindir. Özellikle büyüme çağında son derece büyümeye yüksek katkısı vardır. Yulaf aynı zamanda kolesterolü düzenleyen bir yemek türüdür. Yulafın tam bir kalori deposu olduğunu da ifade etmeden geçmemek gerekir.

1 Haftada 4 Kilo Verdiren Yulaf Ezmesi yazımıza da göz gezdirebilirsiniz.

Mercimek

Bir dönem son derece göze çarpan bir besin maddesi olan mercimek et yemeyenler için de son derece ideal besinler arasında gelir. Vejetaryenlerin da mutlaka tüketmesi gereken yiyecek çeşitlerinden bir tanesidir. Protein açısından son derece zengindir.

Yaban Mersini

Karbonhidrat kaynakları içinde yaban mersininden bahsetmemek olmaz. Sporcuların spor müsabakası öncesinde ve sonrasında tüketmesi gereken besin maddelerinin başında gelir.

Tam Tahıl Ekmeği

İşte size mutlaka yaşamınızda olmanız gereken bir besin maddesi. Hem sağlıklı bir karbonhidrat hem de kilo vermeye yardımcı olan bir gıda. Sabah kahvaltısının olmazsa olmaz olan yiyeceği.

Muz

Böylesi bir yazı yazıp muzdan bahsetmemek olmaz. Çok fazla faydası olan bu besin maddesi diyette tüketilebilecek olankolayca yenilebilir olan bir gıdadır. Sakinleştirici özelliğini de es geçmemek gerekir

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


casibom - grandpashabet giriş - oran.net -
Yukarı Çık