Evde Kilo Vermek İstiyorum Diyenlere Tavsiyeler

367 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Evde kilo vermek istiyorum

Türkiye’nin en güvenilir sağlıklı yaşam portalı ‘Diyete Başlıyorum’ olarak, evde kilo vermek istiyorum diyenlere süper tavsiyelerimiz var! Bu zayıflama yöntemlerini harfiyen uygularsanız, hızlı kilo verecek ve istediğiniz kıyafetleri rahatlıkla giyeceksiniz. Şimdi, evde kilo vermek için yapmanız gerekenleri dikkatle okuyunuz.

Öncelikle kendinize ve Allah’a güvenin

İnsanın, karşılaştığı zorlukların üstesinden gelmesi için kendine ve Allah’a güvenmesi gerekir. Sabır, dua ve çalışkanlıkla çözülmeyecek problem yoktur, buna fazla kilolar da dahildir. İradenizi zorlayan durumlarla karşılaştığınızda, eliniz kilo aldıran zararlı yiyeceklere gittiğinde “Allah’ım sabır ver, dayanma gücü ver” diyerek dua edin. Göreceksiniz, bu ruhsal güçlenme şimdiye kadar yaptığınız diyetlerde en başarılı sonucu almanızı sağlayacak.

Kilo aldıran zararlı alışkanları değiştirin

Evde kilo vermenin ikinci yolu ise, size kilo aldıran, yağlandıran alışkanlıklarınızı tespit edip onları zayıflatan, incelten alışkanlıklarla değiştirmektir. ‘Diyete Başlıyorum’ ekibi olarak şimdi, en sık kilo aldıran alışkanlıkları listeliyoruz; siz de kendinize bakıp değerlendirme yapmalısınız. Daha sonra adım adım bu kötü alışkanlıkları, faydalı olanlarla değiştirmelisiniz.

Kahvaltılık gevreklere dikkat edin

Kahvaltılık gevreklerin içinde şeker, tatlandırıcı ve kimyasal maddeler vardır. Bunlar hem çabuk acıkmanıza sebep olur hem de kilo vermeyi engeller. Kahvaltılık gevrek yeme alışkanlığınız varsa içeriğini iyi okuyun ve şeker, mısır şurubu olmamasına dikkat edin. Hatta bizce, bunun yerine kepekli gevrekler ya da kahvaltılık tam tahılları tercih edebilirsiniz. Bunları tatlandırmak için içlerine kuru meyve de ekleyebilirisiniz.

Gazlı içecekler içmeyin

Gazlı içecekleri içmeyin. Şekersiz olduğunu iddia eden içeceklerin içinde bile tatlandırıcı vardır. Diyet bile olsa bu içeceklerin çoğu, kilo alma eğilimini arttıran maddeler içerir. Bunların yerine bitki çayları, limonlu su, şekersiz çay, şekersiz limonlu buzlu çay gibi içecekleri tercih edin. Göreceksiniz, bu yeni alışkanlık sayesinde ödemler gidecek, hızlı ve sağlıklı kilo vereceksiniz.

Hareketteki bereketi görün

Türkiye toplumunda spor korkutucu bir unsur olarak görülüyor. Oysaki depresyondan tutun fazla kiloya kadar pek çok konuda sporun mucize faydaları vardır. Günde en az iki kez ve 15-20 dakika yürüyün. Böylece hem egzersiz için blok hâlinde uzun bir zaman ayırmamış olursunuz hem de bitkin düşmeden günlük hayatınıza devam ederken fazladan kalori yakarsınız. Masa başı çalışıyor olabilirsiniz ama bu, iki saat bir ayağa kalkıp yerinizde beş dakika yürümenizi engellemez. Yürüyüşü evinizde yapabilirsiniz, bunun için illa bir banda ihtiyacınız yok, koltuğun çevresinde veya yerinizde yürüyebilirsiniz.

Cipslerden uzak durun

Yanık yağ içeren cipsler, kilo aldıran en zararlı yiyeceklerdir. Cips yeme alışkanlığınız varsa bunu terk edin. Cipslerde yüksek miktarda kalori vardır ve besleyici değillerdir. Fındık, fıstık, badem gibi daha sağlıklı atıştırmalıkları tercih edin ya da meyve yiyin ama bunda da ölçülü davranın. Örneğin, ara öğünde bir adet meyve veya bir avuç içi kuruyemiş yiyin.

Kızartmaları tercih etmeyin

Bu bilgi size basit gelebilir ama kilo almanın en önemli sebeplerinden biri, kızarmış yiyecekler yemektir. Siz siz olun, kızarmış besinleri asla tüketmeyin! Yağda kızarmış yemekleri yemeyin. Özellikle et yemeklerini yağda kızartmak yerine ızgara veya mangalda pişirin ya da haşlayın. Tavuğun derisiz kısımlarını tercih edin ya da derisini ayıklayın.

Sabır ve başarı için dua edin

Tekrar edelim: Kilo verme sürecinde sabırlı olmak çok önemlidir. 3 gün diyet yapıp, ben kilo veremiyorum deyip vazgeçerseniz, şişman ve mutsuz kalmaya devam edersiniz. Sabırlı olun, doğru kurallarla hareket ettiğinizde kesinlikle kilo vereceksiniz. Hemen kestirip atmak yerine en doğru diyet bilgilerini öğrenin, nerede hata yaptığınızı fark edip düzeltin. Her sabah ve her gece Allah’a kilo vermenize yardım etmesi için dua edin. Unutmayın: Yüce Allah, ‘Ol’ derse, olur! Belki siz, su içmediğiniz için kilo veremiyorsunuz, bu kadar basit bir hata yüzden şişman kalmayın.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık