Iphone Modellerinde Pek Bilinmeyen Özellikler

531 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Apple’ın mobil teknoloji ürünleri dünyanın her yerinde tercih edilmekte. Ancak çoğu kullanıcı binlerce lira vererek aldığı bu mobil cihazlarının özelliklerini tam olarak bilmiyor. Iphone Modellerinde Pek Bilinmeyen ÖzelliklerKimileri özenti kimisi ise lüks bir gösteriş olsun amacı ile alıyor. Ancak bazı kişiler tüm cihazların özelliklerini bilerek ve hatta aktif şekilde kullanmayı düşünerek İphone ürünlerine binlerce lira veriyorlar. Aslında cebimizde taşıdığımız bu teknoloji ürünlerinin genel olarak düşündüğümüzden daha fazla bilinmeyen özelliği olduğunu biliyor muydunuz? Yeni tasarımlar yeni ürünler ve hatta dekarosyon modelleri ortaya çıkarmak için tüm bu gizli özelliklerden yararlanabilirsiniz. İşte iphone’un pek bilinmeyen bazı özellikleri…

Aynı Anda 32 Kişiyle Video Konferans Yapabilirsiniz

Video görüşme özelliği aslında ülkemizde sık kullanılan bir özellik değil. Bu nedenle olsa gerek iphone ile ne kadar kişi ile aynı anda videolu arama yapılabilir bilmiyor olabilirsiniz. Gerçek şu ki iphone cihazımız ile aynı anda 32 kişiyle birlikte aynı anda video görüşmesi yapmak mümkün. Neden 32 orası ayrı bir içerik konusu olsa da tam nedeni bilinmiyor. Bu özellikten yararlanmak için FaceTime uygulamanızı açın ve bir grup görüşmesi başlatın. Daha sonra sağ üst kısımda göreceğiniz artı sembolüne basın. Dilediğiniz kişileri görüşmeye ekleyin. Ancak unutmayın ki sadece 32 kişi ile aynı anda görüşme imkanı verilmektedir.

Ziyaret Ettiğiniz Web Sitesini PDF Yapabilirsiniz

PDF bir dosya uzantısıdır. Özellikle belge türlerinin gönderiminde sıklıkla kullanılmaktadır. Genel olarak üzerinde değişiklik yapılmaması istenen belgeler bu şekilde kayıt altına alınır ve ilgili kişilere iletilir.

İphone cihazınızın sahip olduğu özelliği sayesinde ziyaret ettiğiniz bir web sitesini PDF formatında kayıt ederek göndermeniz mümkün. Bu özelliği kullanmak için yapmanız gereken öncelikle ekran görüntüsü almaktır. Ekran görüntüsü genelde açma-kapama tuşları ile aynı anda ses açma tuşuna basma ile yapılımaktadır. Ekran görüntüsünü aldıktan küçük resme basın ve sonra tam sayfa seçeneğini seçerek kayıt işlemini tamamlayın. Sonrasında ise iphone cihazınız web siteyi PDF olarak kayıt edecektir.

Cümle Sonuna Nokta Koymak İçin Zaman Harmayın

Hızlı hızlı bir mesaj yazdığınız ancak göndereceğiniz kişi patronunuz veya müşteriniz ise yazım kurallarına oldukça önemli olur. Bu durumda yapılması gereken mesajınızı yazarken her cümle bitiminde ayrı ayrı nokta koyma işlemini otomatik yapmaktır. Bu özelliği kullanmak için cümlenizi tamamladıktan sonra boş bir alanda iki kere parmağınızı basmanız yeterli olacaktır. Otomatik olarak cümlenin sonuna nokta eklenecektir.

İstenmeyen Mesajları Engelleme Özelliği

Birçok kişinin şikayeti istemediği kişilerden aldığı mesajlardır. Bu durumda ise iphone bize bir çeşit engelleme özelliği sunuyor. Bu özelliği kullanmak için yapmanız gereken ayarlar menüsünden bilinmeyen filtre seçeneği etkin hale getirmektir. Daha sonrasında ise rehberinizde bulunmayan kişlere karşı imessage bildirimleri kapatılmış olacaktır. Gelen mesajları ise telefonunuz bilinmeyen bildiriler diye bir kısımda yine size sunacaktır. Bu ayar sayesinde bilinmeyen kişilerden gelen mesajlar size anlık bilidirilmeyecektir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık