Kilo Vermek için Altın Kurallar

580 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Kilo vermek sizin için ne ifade ediyor? Mutluluk, kendine güven, saygı, beğenilmek, onaylanmak? O halde şimdi, hayal ettiklerinize kavuşmak için doğru bilgiler edinip ‘Diyete Başlıyorum’ deme zamanıdır! Haydi, kilo vermek için altın kuralları öğrenip el ele verip yola çıkıyoruz!

Sınava hazırlık yapmalısınız

Nasıl ki bir sınavı geçmek için öncesinde ders çalışmak, bilgi edinmek, pratik yapmak gerekiyorsa kilo verme sınavını başarıyla geçmek için doğru bilgiler edinmelisiniz. Hangi yiyecek ne işe yarar, hangi egzersiz kaç kalori yakar, hangi bitki ödem söktürür gibi diyete dair temel konular hakkında bilgi sahibi olduğunuzda hedefinize ulaşacaksınız. Bunun için, biz ‘Diyete Başlıyorum’ olarak size en doğru bilgileri aktarmak için çaba gösteriyoruz, size düşense onları okumak ve günden güne hayatınıza entegre etmektir.

Ne yaptığınızın farkında olmalısınız

Kilo vermek, dikkat gerektiren ve zorlayıcı bir süreçtir. Çünkü, alışkanlıklarınızı değiştirir ve yeni düzene uyum sağlamaya çalışırsınız. İnsan, herhangi bir davranışı 21 kere yaptığında onu alışkanlık edinmiş olur. Siz de ne yaptığınızın farkına vararak, yeni alışkanlıklar edinebilirsiniz. Örneğin, canınız kola içmek istediğinde bunun sizin için zararlı olduğunun farkına varın ve bu kötü alışkanlığı değiştirmek için kola yerine su içmeye başlayın. Suyun tadı size eksik geliyorsa, buna da çözüm var! Aromalı, ödem söktüren ve bağırsak çalıştıran alkali sularla hem kötü alışkanlıklarınızdan kurtulun hem de kilo vermenin tadını yaşayın.

Yediğiniz ve içtiğinizi mutlaka yazın

‘Hiçbir şey yemiyorum ama yine de kilo alıyorum’ diyen insanların üzerinde yapılan bir bilimsel deneyde, gün boyunca yeyip içtiklerini yazmaları istenmiş. Sonuç mu? İnsanlar, farkında olmadan yüksek kalorili besinler tüketiyormuş. Aynı durum sizin için de geçerli olabilir, çözüm için yediğiniz ve içtiğinizi mutlaka yazın. Hemen, kendinize güzel bir defter ve kalem edinip an be an her şeyi yazın. Kendinize motive edici sözler de ekleyin, örneğin: ‘hedefime ulaşıyorum, çok güçlüyüm’ yazabilirsiniz. Sonunda, beslenmenizi kontrol altına alacak ve daha iyi beslenerek kilo vereceksiniz.

Paranız ve sağlığınız size kalsın

Dışarıda yemek yemek, hem maddi anlamda bütçenizi zorlar hem de kilo vermenizi engeller. Çünkü, yemeklerin içerisinde hangi sos, yağ ve tuzun kullandığını bilmezsiniz; hatta çoğu restorantta yemeklerin lezzetli olması için MSG denilen kimyasal madde, Çin tuzu bulunur. Bu, başta vücudunuzun ödem tutmasıyla birlikte kilo almanıza sebep olur. Hatta saç dökülmesi, yorgunluk, sivilce ve akne problemine bile! Yemeğinizi saklama kapları veya kilitli buzdolabı poşetleriyle yanınızda taşıyın. İlk günlerde zor gelse de yukarıdaki kuralı hatırlayın: İnsan, herhangi bir davranışı 21 kere yaptığında onu alışkanlık edinmiş olur. Siz de ne yaptığınızın farkına vararak, yeni alışkanlıklar edinebilirsiniz.

Akıllı besinler yiyerek zayıflayabilirsiniz

Artık bir konuda hemfikir olduğumuza inanıyoruz: ancak akıllı ve temiz besinler yiyecekler zayıflayabilirsiniz! İnsan, uzun saatler aç kalarak veya hamburger, pide, kola, patates kızartması, börek, hamur işi tüketerek zayıflayamaz. Doğada, yağ yakıcı etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış maydanoz, greyfurt, süt, kivi, keten tohumu, yoğurt, domates gibi pek çok akıllı ve faydalı besin vardır. Bunlar sizin dostunuzdur ve hayat boyu baş tacı etmelisiniz. O besinler neler olduğunu detaylı bir şekilde yağ yakıcı yiyecekler haberimizde açıklamıştık.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık