Apartman Dairesinde Baştan Sona Dekorasyon için Püf Noktaları

369 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Sizlere bu yazıda boş bir apartman dairesinin baştan sona dekorasyon hakkında bir kaç püf noktaları paylaşacağım. Hakkında bahsedeceğim ev, stüdyo tipi ve küçük bir dairedir. Yeni nesil mimar özelliği midir, yoksa tek katta sayıca daha çok daire oluşturabilmek için midir bilinmez. Malumunuz yeni inşa edilmiş evler ve özellikle apartman daireleri oldukça küçük oluyor. Pek tabi ki herkesin dubleks dairelerde oturma şansı ve imkanı da olmadığı için kimimiz tercihen kimimiz de mecburiyetten küçük apartman dairelerinde yaşamaktadır. Lakin şu var ki ister büyük ister küçük olsun yaşadığımız mahalleri her zaman dekore etmek isteriz ama maalesef ki küçük evlerde yaşayanların işleri biraz daha zorlaşıyor. İşte burada da tabi ki estetik ev devreye giriyor. Sizler için hazırladığım küçük mekan dekorasyon rehberimi incelemenizi öneririm. Yazımın sonunda bağlantılarını bulabilirsiniz.

Küçük olan apartman dairelerini en güzel, en işlevsel ve en dekoratif şekilde organize etmek isteriz. Bu işte her zaman kolay olmuyor. Gerek yaşadığınız evin oda boyutları gerekse kullandığınız mobilya boyutları sıkıntı çıkarabilmektedir. Küçük evinizi en verimli şekilde organize edebilmeniz için önce evinizin odalarının ebatlarını iyi teşhis etmelisiniz. Ardından da kullanacağınız eşyaları oda ebatlarına göre tercih etmelisiniz. Örnek vermek gerekirse; Belki sizin evin salonuna 3-2-1-1 kişilik koltuk takımı sığmayacaktır. Belki koltuk takımını sığdırabileceksiniz ama bir yemek konsolu ya da bir vitrin veya bir kitaplık koyamayacaksınız. Hal böyle olunca öncelikle evin ölçüleri bilmek çok önemlidir. Buraya kadar olan kısım, tam olarak sizlerinde bildiği bir püf noktasıdır. Sizler için boş bir apartman dairesinin baştan sona dekorasyonu ile küçük bir evin en iyi şekilde nasıl organize edildiğini bir kaç küçük püf noktası ile anlatacağım.

Baştan Sona Dekorasyon

Olmasa da hem salon, hem oturma odası hem de yemek odası olarak kullanılacak olan bir odanın nasıl oluyor da hem dekoratif hem de işlevsel dekore edildiğini sizlere paylaşacağım. Örnekte ki evin çok bir avantajı var. O da dekore edilecek odanın ekstra doğal ışıkla aydınlatması bulunmaktadır. Hal böyle olunca da dekore etmek daha kolaylaşıyor. Kullandığınız eşyalar, mobilyalar daha çok ışık alacakları için göze daha hoş ve güzel gelmektedir. Hele bir de kullandığınız mobilyalar ve eşyalar renkli olursa insana ekstra enerji verecektir. Tıpkı aşağıdaki gibi renkli halılar, koltuk kaplamaları, ceviz tonunda ahşap eşyaların uyumu, duvarda kütüphane, TV ünitesi, çevresi ve arkasındaki sanat duvarı, renkli tablolarıyla harika bir dekorasyon çalışması yapılmış.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


casibom - grandpashabet giriş - oran.net -
Yukarı Çık