Diyete Nasıl Başlanır?

363 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Sabah başladığınız diyeti akşam bozmaktan, istediğiniz kadar kilo verememekten sıkıldınız, değil mi? Zayıflayanlara imrenerek bakıyor, bir gün siz de onlardan biri olmak mı istiyorsunuz? “Diyete Başlıyorum” ekibi olarak sizlere, başarılı diyet yapmanın ve hayalinizdeki kiloya erişmenin yollarını açıklıyoruz. Kendinize ve bize güvenin, verdiğimiz bilgileri dikkatlice okuyup öğrenin, diyete başlayın ve her gün biraz daha inceldiğinizi görün.

Neden kilo vermek istiyorsunuz?

İnsan, bir işin mantığını kavradığında onu gerçekten isteyerek yapar. Siz de, diyete başlarken neden kilo vermek istediğinizin farkına varırsanız, diyetinizi bozmadan başarıyla sürdürürsünüz. Bir kağıda neden kilo vermek istediğinizi madde madde yazın, kilo verdiğinizde neler olacağını yazın ve bu sayede diyet ve spor yapmanın sizin için ne kadar önemli olduğunu anlayın. Size yardımcı olmak için birkaç örnek verelim, siz kendiniz için daha özel sebepleri mutlaka yazın.

Kilo vermek istiyorum çünkü:

  • Her kıyafeti rahatça giymek istiyorum.
  • Beğenilmek istiyorum.
  • Hamile kalmak istiyorum.
  • Polikistik over hastalığından kurtulmak istiyorum.
  • Başardığımı görmek istiyorum.
  • Özgüven kazanmak istiyorum.

Ne yediğinizin farkında mısınız?

Diyete başlarken ve devam ederken ne yiyip içtiğinizin farkında olmalısınız. Hangi yiyecekler yağ yakar, hangi bitkiler metabolizma hızlandırır, hangi içecekler kilo aldırır, hangi yiyecekler yağlanmaya sebep olur gibi soruların cevaplarını, adınız gibi bilmelisiniz ki doğru seçimler yapıp kilo verin. Örneğin, maydanoz, dereotu ve tere ödem söktürücü, iştah kesici özelliğe sahiptir. Pancar, karalahana ve sarımsak karaciğer temizleyicidir, bu sayede insülin hormonu daha dengeli salgılanır.

Biz, “Diyete Başlıyorum” editörleri olarak şimdiye kadar hangi meyveler zayıflatır, hangi yiyecek ne işe yarar gibi konularda pek çok makale yayınladık, onları okuyup önemli bildiğiniz noktaları not alabilirsiniz.

Vücudunuzda neler olduğunu hissediyor musunuz?

Neyi, neden yediğinizi bilmek sizi hedefinize ulaştırır demiştik, bu çok doğru! Ayrca, yaptığımız her şey ‘niyet’ önemlidir ve biz neye inanıyorsak, onu gerçekleştirmek için çaba gösteririz. O sebeple, yukarıda bahsettiğimiz gibi yağ yakıcı yiyeceklerden biri olan yumurtayı yerken aklınızdan hep şunu geçirin: “bu benim, kilo vermem için çok gerekli bir besin. Her lokmada vücudumdaki yağlar yanıyor, hedefime yaklaşıyorum.” Bu sayede ruhunuzu besleyeceksiniz ve yediklerinizden çok daha fazla fayda göreceksiniz. Bu size imkansız mı geliyor, o halde deneyin! Bir hafta boyunca kilo verdiren yiyecekleri faydasını gördüğünüze inanarak tüketin, sonuçlarına çok şaşıracaksınız çünkü kilo vereceksiniz!

Ne yaptığınızın farkında mısınız?

Kilo vermek isteyen insanlara ilk önerimiz su içmeleridir çünkü su içerek metabolizma hızlanır, yakılan yağlar ve ödemler vücuttan atılır, kabızlık sorunu ortadan kalkar, aşırı iştah sorunu kesilir. Ama bazı insanlar, su içtikleri zaman sık sık tuvalete gitmekten şikayet ederler. Şüphesiz ki o insanlar ne yaptıklarının farkında değiller! İdrara çıktığınızda vücudunuzdan yağlar, kilolar gider, ödemler ve toksinleri atarsınız ve günden güne incelirsiniz. Üstelik, her tuvalete eğilip kalmak size 10 kalori yaktırır, günde 10 defa tuvalete gitseniz toplamda 100 kalori yakarsınız ki bu da yirmi dakika yürümüş kadar etkilidir. O yüzden, hemen sızlanmak yerine yaşadığınız olaydaki fayda ve mucizeyi görmek için gözlerinizi dört açmalısınız.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık