Diyette Yenmemesi Gerekenleri Biliyor Musunuz?

367 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Beslenmenize dikkat ediyor ve spor yapıyorsunuz ancak kilo veremiyor musunuz? Farkında olmadan yaptığınız diyet hataları size kilo vermenizi engelleyebilir. Daha bilinçli diyet yapmak ve sağlıkla zayıflamak için özel haberimizi hemen okuyun!

Beyaz şeker tüketiyor musunuz?

Klasik ama gerçek: Kilo vermek için beyaz şekerle aranıza mesafe koyun, onu en büyük düşmanınız kabul edin. Beyaz şekerin besin kalitesi oldukça düşüktür. Bu sebepten dolayı boş enerji olarak tanımlanır. Günlük enerji ihtiyacınızı kaliteli besinlerle karşılarsanız hem sağlık hem de kalori bazında vücudunuzu korumuş olursunuz. Tatlı tüketimlerine ve beyaz şeker kullanımına dikkat edin.

Kan şekeri etkisini biliyor musunuz?

Glisemik indeksi yüksek olan bir besin, kan şekerinizi hızlı şekilde yükseltir ve düşürür. Bu durum çabuk acıkmanıza neden olur. Bu nedenle basit karbonhidratlar yerine kuru baklagil, sebze, ekmek, makarna gibi kompleks karbonhidratları yeterli ve az miktarda tüketmeye özen gösterin.

Hangi türde yağ kullanıyorsunuz?

Tereyağı, kaymak, kuyruk yağı gibi yağlar doymuş yağlardır. Kalp sağlığınızı tetikleyen doymuş yağlar, aynı zamanda hızlıca kilo alımını tetikler. Bu yağlar yerine doğal zeytinyağlarını deneyin. Ancak zeytinyağında dikkatli olun: Büyük bir kase salataya 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ekleyin.

Trans yağ yemediğinize emin misiniz?

Hazır gıdalarda, cipslerde trans yağ olabilir ve bu hem kilo almanıza hem hastalıklara sebep olabilir. Bitkisel katı margarinler genellikle üretim şekilleri nedeniyle trans yağ asitleri açısından zengindir. Bu yağlar, kalp sağlığınızı olumsuz etkiler ve kilo vermeyi zorlaştırır.

Ne kadar tuz kullanıyorsunuz?

Gereğinden fazla tuz tüketimi vücudunuzda su tutulmasını sağlar ve kilo almanızı kolaylaştırır. Ayrıca yüksek tansiyona neden olarak kan basıncını değiştirir. Günlük tuz tüketiminin 5 gramı geçmemesi gerekir. Tuz kullanmayı olabildiğince azaltın, göreceksiniz ödem ve selülit sorunları da azalacaktır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık