Dizdeki Kararmalar Nasıl Geçer?

445 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Dizdeki kararmalar

Ölü cilt hücreleri diz ve dirsek gibi bölgelerdeki cildinizi diğer bölgelere göre daha koyu hale getirir. Bir masada otururken dirseklerinizi koymanız veya yere çömeldiğinizde dizlerinizi yere koymanız o bölgelerdeki pigmentasyonun bozulması için yeterlidir. Tabi ki bunları yapmayın, dirseğinizi ve dizinizi hiç bir yere değdirmeyin demeyeceğiz, bunlar kaçınılmaz şeyler sonuçta. Biz bu durumun önüne geçmek için değil bu durumun görselliğini azaltmak için doğal yöntemler paylaşacağız.

Diz ve Dirsekteki Kararmaları Geçiren Doğal Yöntemler

1. Karbonat

Karbonat doğal olarak ölü cilt hücrelerinin cildinizden atılmasına yardımcı olur. Bunun için bir yemek kaşığı karbonat ile bir yemek kaşığı sütü karıştırın. Bu karışımı kararmasından rahatsızlık duyduğunuz dizlerinize ve dirseklerinize sürün. 5-10 dakika bu şekilde bekledikten sonra ılık su ile durulayın. Bu işlemi günlük olarak tekrarladığınızda rengindeki değişikliğe şahit olacaksınız.

2. Sarımsak ve Soğan

Koyu renk için en etkili olan doğal mucizelerden ikisi olan sarımsak ve soğan mutfağımızın şifa köşesi gibi neredeyse her derde deva oluyorlar. Bir diş sarımsağı temizleyip iyice ezin. Bir dilim soğanı da aynı şekilde ezerek ufalayın. Soğan ve sarımsağı karıştırarak dizinizdeki kararan bölgelerin üzerine sürün ve 5 dakika avuç içlerinizle dizlerinizi ovalayın. Ardından suyla temizleyin. Daha sonra 1 parça gliserin, 2 çay kaşığı limon suyu ve 4 çay kaşığı gül suyunu karıştırarak elde ettiğiniz karışımı bu bölgelere sürün.

3. Patates

Bir patatesi alın küçük dilimlere bölerek bir kabın içine koyun. Üzerine krem kıvamı alana kadar yoğurt ekleyin. Bu karışımı koyu renkteki dizlerinize sürün ve 15 dakika bekleyin. Ardından su ile durulayabilirsiniz. Cildiniz istediğiniz renk tonuna gelene kadar bu işlemi tekrar edebilirsiniz.

4. Bal ve Limon

Taze bir limonun suyunu sıkın ve içine 1 yemek kaşığı bal ekleyin. Problemli bölgelere bu karışımı sürün ve 25 dakika bekletin. Ardından iyice duruladığınızdan emin olun.

5. Nane

Bir avuç dolusu naneyi 2 bardak suyun içine ekleyin ve bir kap içinde kaynatın. Biraz kaynadıktan sonra suyun içine yarım limonun suyunu sıkarak ekleyin. Bir iki dakika daha geçtikten sonra ateşten alın ve soğumaya bırakın. Bir pamuk yardımı ile soğumuş karışıma daldırın ve problemli olan bölgelere sürün. 10-15 dakika bu şekilde bıraktıktan sonra ılık su ile durulayın.

6. Zeytinyağı ve Şeker

Eşit miktarda zeytinyağı ve şekeri karıştırın. Karışımı dirseklerinize ve dizlerinize sürün. 10 dakika boyunca bu bölgeleri avuç içleriniz ile ovun. Ardından su ile durulayın.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık