Dudaklardan İnsan Psikolojisi Anlaşılır Mı?

853 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

İnsan psikolojisini önceden anlayabilmek birçok konuda size öngörüler kazandıracak ve karşınızdaki kişiyle ilgili daha onu tanımadan bilgi edinmenizi sağlayacaktır. Bilim insanlarına göre insanların dudaklarına bakarak karakterine anlamak ve çıkarımlarda bulunabilirsiniz. Araştırmalara göre kalın dudaklılar sorumluluk almaya yatkın, ince dudaklılar nazlı oluyor. Dudak şekillerine göre karakter analizini sizler için derledik…

Alt dudak üst dudaktan kalın

Böyle dudakları olan kişiler eğlenmenin ne olduğunu gerçekten iyi bilirler. Enerjik bir yaşantı, yeni arkadaşlar, yeni mekanlar, yeni keşifler hep onlar için heyecan verici olur. Sizde de bu dudaklardan varsa, siz insanlara yeni maceralar yolunda önderlik edebilecek, süper eğlenceli bir lidersiniz, bilesiniz!

Çok ince üst dudak

Liderlik ruhlarında var. İkna kabiliyetinde yetkin, enerjik, çözüm odaklı, müthiş bir kişilik. Ne olursa olsun başarılı olmanın ve sorunları çözmenin bir yolunu mutlaka bulurlar. Ancak, romantik ilişkiler konusunda pek parlak olmayabilirler çünkü hayattaki öncelikleri karakterli bir insan olarak var olabilmek, illa ki biriyle birlikte olmak değil.

Üst dudak alt dudaktan kalın

Böyle dudakları olan kimseler ilgiyi biraz fazla severler. Duygusal, karizmatik, aşkı seven ve dikkat çekmekten hoşlanan kimselerdirler. Kendilerini biraz fazla severler ve insanların dikkatini çekmek gibi yetenekleri vardır. İlginin merkezi olmaya bayılırlar. En komik ve vurucu şakalar ve cümleler de hep bu kişilerden duyulur.

Alt ve üst dudak eşit

Bu tip dudağa sahip olanlar çoğu zaman dengeli, sorun çözebilen, makul insanlar olarak bilinirler. Eleştirilmekten rahatsızlık duymaz, insanların düşüncelerine de saygıyla yaklaşırlar. Onları sinirlendirmek neredeyse imkansızdır. Ancak, çelik gibi sinirlerine rağmen, sevmeyi de gülmeyi de başarırlar. Onlar için bardağın yarısı hep doludur.

Hafif kabarık dudaklar

Böyle dudakları olan insanlar azıcık yaramaz, azıcık nazlı olurlar. Hayattaki öncelikleri konforları ve kendi duygularıdır. Kendilerine bakmazlarsa kimsenin onlarla ilgilenmeyeceğini düşünürler çünkü. Onları tanıdıkça, belki biraz bencil olduklarını düşünebilirsiniz ama mesele bencillikleri değil. Çok sadık ve iyi arkadaşlar olurlar aslında. Arasanız, ilk yardımınıza gelecek olan arkadaşınız yine odur.

İnce dudaklar

İnce dudaklı insanlar genellikle yalnızlığı severler. Kendileriyle olmayı tercih ederler yalnızca birey olarak problemleriyle gayet güzel ilgilenebilirler. Siz de ince dudaklara sahipseniz, müzeye, seyahate yalnız gitmeyi tercih edenlerden biri olabilirsiniz. Yalnızlık sevmenize rağmen üstelik, sosyal ortamlarda da gayet mutlu olur ve rahatsızlık duymazsınız. İnsanlarla rahatlıkla ortak bir dil bulup arkadaşlık da kurabilirsiniz pekala.

Keskin bir dudak oyuğu

Bu insan için, baştan ayağa yaratıcı bir insandır diyebiliriz. Genelde yetenekli bir ressam ya da müzisyen oluverirler. Yüzleri ve isimleri hatırlamak konusunda harika bir hafızaları vardır, tanıdıkları herkesle muhabbet içerisinde olurlar ve her zaman etraflarında olup bitene hakimdirler. Sosyal, kendini iyi ifade edebilen ve her zaman işlerinde başarılı olan kişilerdir.

Yuvarlak dudak oyuğu

Eğer sizin de dudaklarınız böyleyse, o zaman duygusal, hassas ve kibar bir insan olabilirsiniz. Talihsiz olaylar sizi genelde üzer, başkalarına yardım etmek de ruhunuzda var. İnsanlara ve dünyaya yardımcı olmak genelde bu dünyada yapmak istediğiniz tek şey. Vallahi ne diyelim, dünya sizin gibi insanların yüzü suyu hürmetine dönüyor, öyle bir iyilikseverlik sizdeki!

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık