Metabolizmayı Hızlandıran İçecekler

740 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Metabolizmayı hızlandırmak, vücudunuzun daha fazla kalori yakması ve bu sayede yediklerinizi kiloya dönüşmeden hızlıca eritmek anlamına gelir. Tamamen doğal ve ekonomik 3 içecekle, metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Diyet yaparken en çok merak edilen üç soruyu yanıtlıyoruz: Soğuk su zayıflatır mı, yeşil çay yağ yakar mı, kahve metabolizma hızlandırır mı? Dikkatle okuyun, hemen uygulayın ve sağlıkla zayıflayın!

Kahve içerek metabolizma hızlandırın

Kahvenin içerdiği kafeinin metabolizmayı hızlandırdığı bilinmektedir. Ayrıca son dönemde yapılan çalışmalarda, egzersizden 30 dakika önce içilen kahvenin egzersiz esnasında yağ yakımını arttırdığı belirlenmiştir. Ara öğünlerinizin yanında az sütlü şekersiz bir kahve tüketmek metabolik hızınıza da iyi gelir. Ancak günlük 300 mg kafein sınırınız olduğunu unutmayın. Bu da günde maksimum 3 kahve demek oluyor.

Diyete Başlıyorum Öneriyor: Tarçınlı Türk kahvesi içerek ayda 4 kiloya kadar yağdan verebilirsiniz.

Yeşil çayla yağ yakımını hızlandırın

İçerdiği polifenollerin ve kafeinin gücü ile metabolik hızı arttırdığı biliniyor. Günde 1-2 kupa yeşil çay içmeye daha fazla vakit kaybetmeden başlamalısınız. Amerika’da yapılan bilimsel bir araştırmanın sonuçlarına göre, yeşil çay ekstresi düzenli alındığında metabolik hızı günlük ortalama %4 arttırmaktadır. Yapılan başka bir araştırmada da, aynı beslenme düzenini takip eden bir araştırma grubunda, düzenli yeşil çay tüketenlerin tüketmeyenlere göre ortalama 3.3 kg daha fazla kilo verdiği saptanmıştır.

Soğuk su içerek çok kalori yakın

Yapılan bilimsel araştırmalarda, suyun metabolizma hızlandırıcı öğelerden biri olduğu kanıtlanmıştır. Metabolizma üzerinde direk bir etkisi olmasa da, vücut su kaybettiğinde metabolizmanın da yavaşladığı bilinir. Soğuk suyun ise sıcak ve ılık suya göre metabolizma üzerinde daha fazla canlandırıcı etkisi vardır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık