Sağlıklı Beslenmeye Yepyeni Bir Bakış!

306 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Sağlığımız, en değerli hazinemizdir. Doğru besinler seçerek, sevgi dolu ilişkilerimizi artırarak sağlığımızı koruyabilir ve güçlendirebiliriz. Sağlıklı beslenmeye yepyeni bir bakış kazandıran Kenton ile keyifli bir söyleşi yaptık. Kenton Gıda Kategori Müdürü Esin Setol, sorularımıza samimiyetle yanıtlar verdi, eminiz ki sizler de merakla okuyacaksınız…

Beslenmede yeni trendlerden bahseder misiniz?

Kadınlar, hem kendisi hem ailesi için besin seçimlerine önem veriyor. Çocuğunun ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak, sağlığını ve formunu korumak için sağlıklı besinleri tercih ediyor. Biz bunu açıkça görebiliyoruz ve %100 Türk markası Kenton ile sağlıklı beslenmeye yepyeni bir bakış açısı kazandırmayı hedefleniyoruz.

Merak ediyoruz, sizdeki yenilikler nelerdir?

İç Anadolu Bölgesi’nde yetişen Gökçe Nohutu’nun, İç Anadolu Bölgesi’nde yetişen Dermason Fasülye’nin, Ege Bölgesi’nde yetişen yerli Sarı Mercimeğin tüm besin öğeleri korunarak haşlama, kurutma ve öğütme aşamalarından geçirilerek bakliyat unları üretimine başladık. Pişmiş olduğundan hiçbir pişirme işleminden geçirilmeden direk olarak tüketilebilmekte, örneğin yoğurda katılıp sağlıklı bir öğün haline getirilebilmektedir.

Bu yenilikçi yaklaşımı nasıl oluşturdunuz?

Bakliyat Unları projesi ise hem Türkiye’de ilk olması, hem de sağlıklı beslenmeye destek verecek olmamız nedeniyle bizi çok heyecanlandırdı. ‘Bakliyat İle Sağlıklı Beslenme, Sağlıklı Hayat’ projesi kapsamında gerçekleştirilen ‘Birinci Bakliyat Şenliği’nde Önpişirilmiş Bakliyat Unları’nın lansmanını “Her Yemeğe Bir Kaşık” sloganı ile gerçekleştirdik ve bakliyat unlarından yaptığımız cupcakeler ile de dikkatleri üzerimize çekmeyi başardık.

Bakliyat Unları’na beslenmemizde neden yer vermeliyiz?

Dengeli beslenme deyince listemizde meyve, sebze, et gibi besinlerin yanında bakliyatlar da ön planda yer alıyor. Çünkü bakliyatlar zengin bitkisel lif ve protein kaynakları, ayrıca demir, çinko, kalsiyum ve magnezyum açısında da zengin oldukları bilinmekte. Bu zengin içerikleri sayesinde günümüzün üç önemli sağlık problemi olan obezite, diyabet ve kalp-damar hastalıklarından korunma açısından da önemli besinler.

Peki Neden Bakliyat Unları serisi?

Bakliyatların bütün bu bilinen özelliklerine rağmen; çalışan kadın sayısının artması ve yoğun çalışma temposu hepimizi hızlı ve pratik yiyeceklere yönlendirmekte. Geleneksel lezzetlerimiz olan nohut, fasulye gibi bakliyatları pişirmek için vakit kalmamakta veya pişirsek de çocuklar ve gençler tarafından tüketimi çok tercih edilmemektedir. Sonuç olarak; yeni nesil fast food tüketen, obezite ve diyabete yatkın bir nesil olarak gelişmekte.

Kenton olarak “Peki ya yüksek protein ve lif içerikli bakliyatları sofralarımızın başköşesine un olarak yerleştirebilir ve çocuklarımızın favori yemeklerine ve uzmanlık konumuz olan tatlılara adapte edebilir miyiz?” diye sorduk ve bu sorunun cevabını Önpişirilmiş Bakliyat Unları serisinde bulduk. Geleneksel fasulye piyazımız, nohut yemeğimiz ve mercimek çorbamız çok lezzetli ama biraz daha farklı tariflerle tüketimi arttırmak ve toplumun geneline yaymak önem taşıyor.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık