Strese İyi Gelen Bitkiler Nedir?

329 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Stres Nedir?

Stres, her insanın karşılaştığı olumsuz bir durumdur. Stres, kişinin çevresiyle uyumunu bozar. Stres, insanın kendini koruma iç güdüsüdür. Bireyin kendini rahatsız eden organizmalara karşı tutumu olarak tanımlanabilir.

Strese Hangi Bitkiler İyi Gelir?

Okul iş hayatı erken kalkma sorunu ailevi sorunlar aşk hayatı derken hepimizin sinir ve strese yenik düşmesi çok normal bir durumdur. Stresin sağlığa çokta faydalı bir durum olduğu söylenemez. İşte bu yüzden bu yazımızda sizlere sinir ve strese iyi gelen bitkilerden bahsedeceğiz. Yalnız bu bitkiler market raflarında beklemiş paketlenmiş ürünler değil aktarlarda satılan yüzde yüz doğal olan taze veya kurutulmuş bitkilerdir. Papatya Çayı: Genel olarak papatyalar elimize alıp “seviyor sevmiyor” oyununu oynayıp ziyan ettiğimiz çiçeklerdir. Fakat papatyaların aslında sağlık konusunda bin bir marifetleri vardır. Bu marifetlerden birisi ise papatyanın çayının sinir ve strese birebir olduğudur. İki yemek kaşığı kurutulmuş papatyayı kaynamış suyun içine bırakarak yaklaşık on dakika bekletin ve afiyet olsun papatya çayınızı içebilirsiniz.

Ada Çayı: Ada çayı günümüzde tüketiminin yaygınlaştığı bir bitki çayıdır. Ada çayı sinir ve strese iyi gelmesi bir yana vücuttaki ödemi de atmaya yardımcı olur. Su kaynadıktan sonra ocaktan indirin ve içine bir buçuk çay kaşığı kurutulmuş ada çayı katın. Beş ile on dakika arası demlenmesini bekleyin. Çayınız demlendiyse içebilirsiniz.

Sarı Kantaron Çayı: Depresyon gibi büyük bir psikolojik sorunla savaşmada en etkili silahlardan olan sarı kantaron çayı şehir hayatının yorucu ölçütlerine birebir iyi gelen nadir bitki çaylarındandır. Bir fincan kaynar suyun içerisine bir veya iki çay kaşığı kurutulmuş sarı kantaron ekleyerek yaklaşık on dakika demlenmesini bekliyor ve demlendikten sonra huzurlu bir şekilde çayımızı içiyoruz. Afiyet olsun.

Kedi Otu: Rahat bir uyku günlük hayatta mutlu olmak için kedi otu çayı her zaman işe yarayan bitki çaylarından biridir. Uyumadan önce içilen kedi otu çayı rahat bir uykuya ve ertesi gün uyandığınızda stresinizi en alt seviyeye indirmesine neden olur.

Sibirya Ginsengi: Stres ve kaygıyı azaltmak için kullanılan bitkilerdendir. Çay olarak hazırlanıp tüketilebilir. Sibirya Ginsengi, kan dolaşımını artırıp, bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık