Stresli İnsanlar için İlaç Gibi Gelecek Bitkiler

431 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Stres hayatımızın bir parçası maalesef ve yönetmesini de bilemiyoruz çoğu zaman… Stresten uzak bir hayat hayalimiz ve ne kadar kaçınsak ta bir sebepten ötürü stres yapmaya başlarız. Muhtemele stres yapmamak için bir miktar gamsız olmak gerekir. O da sadece şanlı kişilerin sahip olduğu bir şeydir. Sahip olmadığımız şeyler içinde strese girmeyelim şimdi ve tüm stresli insanlar için ilaç gibi gelecek en iyi 7 ev bitkisi derlemesini inceleyelim.

Stresinizi Azalatacak En İyi Yedi Ev Bitkisi

Güneş yanıklarını yatıştırmak ve cildinizi nemlendirmek için bu bitkiyi zaten seviyoruz. Ancak aynı zamanda yaygın kanserojenlerin havasını arındırdığını ve gece vakti oksijeni yayarak daha iyi uyumanıza yardımcı olmaktadır. Bu da stres yönetimi konusunda düşünmeniz gereken ilk ev bitkisi aloeveradır.

Areka Palmiyesi

Tıpkı aloevera bitkisi gibi bu ev palmiyeside bulunduğu ortamın havasını temizleyen bir ev bitkisidir. Hatta hava temizleme konusunda en iyilerden olduğu için mutlaka yaşam mahallerinde bulundurmalısınız. Havadaki negatif enerjinin dağılması ile günün stresini farkında olmadan üzerinizden atabilirsiniz.

Fesleğen

Fesleğen esasında tam manasıyla bir ot. Hemde yabanisiden ama enteresan bir şekilde aromaterapide kullanılan bir bitkidir. Kokusunu hakkında bir şey yazmaya gerek yok sanırım. Herkesin malumudur. İçeriğinde yüksek miktarda organik bileşik içerir. Japon bilim adamlarından bir ekip, fesleğenin içinde bulunan linaloole maruz kalmanın, stresli durumlarda aşırı yüklenmeye maruz kalan yüzlerce genin aktivitesini azalttığını tespit etmişler. Stresiniz varsa yanınızda bir saksı fesleğen bulundurun.

Modaİmaj

Evet, Modaİmaj kokusu güzel ve hoş ama yayınlanan bir araştırmaya göre onun kokusu sinir sistemine direkt sakinleştirici etkisi olduğunu anlaşılmış. Bu ev bitkisi ayrıca hem dekoratif hem de sevimli ve evinizin güzel bir köşesini renklendirmek için elverişli…

Lavanta

Lavanta, bizzat depresyona yardımcı olmak için tıbbi olarak kullanılmıştır. Özellikle aydınlatıcı bir çalışmada, lavanta kokusunun stresli durumlarda hemşirelik öğrencileri üzerindeki nabız oranlarını düşürmede önemli etkileri olduğunu buldu. Ayrıca çiçekleri de çok sevimli.

Nane

Yemeklerde nane kullanmak bir hayli lezzetli oluyor ama bu güzel ve etkili kokuya sahip bir ev bitkisi ve aynı zamanda ciddi stres giderici özelliklere de sahip. Eğer ki anlık bir hüsran ya da hayal kırıklığı durumundaysanız bir kaç yaprak elinize alın ve koklayın… Ya da uyukluyor ve uyanık kalmanız gerekiyorsa elinize alın ve koklayın.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


casibom - grandpashabet giriş - oran.net -
Yukarı Çık