Yoğurt Zayıflatır mı, Göbek Eritir mi?

298 kez görüntülendi

Sponsorlu Bağlantılar

Kolay zayıflama yöntemlerini öğrenmek istiyorsanız, doğru yerdesiniz! Türkiye’nin en güvenilir sağlıklı yaşam portalı ‘Diyete Başlıyorum’ olarak, bilimsel araştırma sonuçlarına göre yoğurdun zayıflamaya faydalarını paylaşıyoruz. Özel haberimizin sonunda günde yarım kilo verdiren yoğurt kürü tarifini bulacaksınız.

Yoğurt yemek hızlı zayıflatır mı?

“International Journal of Obesity” isimli dergide yayınlanan bilimsel çalışmaya göre; kilo vermek isteyen iki gruptan biri, beslenmesine yoğurt ekledi. Bir ay sonunda, düzenli yoğurt tüketenlerin %22 daha hızlı kilo verdiği görüldü.

Yoğurt yağdan kilo verdirir mi?

Kilo verirken, kötü yağdan kaybetmek çok önemlidir. Kasları korumak, kalıcı kilo kaybı açısından değer taşır. Araştırmalar ve deneyenler gösteriyor ki yoğurt yiyenler, kilo verirken kaslarını korumayı başarıyorlar. Vücutlarındaki fazla yağları erittikleri için zayıflıyorlar.

Yoğurt yağ yakmayı sağlar mı?

Kalsiyum kaynağı olan süt ürünleri yağ yakıcı besinlerin başında geliyor. Süt, yoğurt ve ayran yağ yakımını yükseltiyor. Süt ya da yoğurt tüketirseniz; hem kilo veriyorsunuz, hem kemikleriniz sağlam oluyor, hem de yüksek tansiyon riskiniz azalıyor!

Peki, yoğurt nasıl zayıflatıyor?

Yoğurdun içeriğinde yağ yakmayı hızlandıran asitler bulunuyor. Sporcular ve zayıflamak isteyenler için yararlı ve yoğurda has bir yağ asidi olan KLA ve Spingolipidler yağ dokusunu azaltıp, kas dokusunu artırıyor. Kas kütlesi artan vücut, daha çok kalori yakıyor, metabolizma hızı yükseliyor.

Yoğurt yemek göbek eritir mi?

Gıda Mühendisi Nilüfer Hakarayan, yoğurt ve sütün kalsiyum ve fosfor içeriğiyle kemikleri korumasının yanı sıra içeriklerinde yoğun olarak bulunan KLA (Konjuge Linoleik Asit) vesilesi ile karın yağlarını eriterek zayıflamaya yardımcı olduğunu dile getiriyor. Ayrıca kanser ve kalp hastalıklarının da önlenmesine fayda sağladığını belirtiyor.

Yoğurt kaç kaloridir?

100 gram yoğurt, yalnızca 58 kaloridir. Günlük 1500 kalori alanların bile zayıfladığı bilgisini göz önünde bulundurursanız, yoğurt hem düşük kalori içeriği hem yağ yakıcı özleriyle mükemmel bir besindir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık